Šipka
Šipka

Družina

Družina a volnočasový klub
V současné době budeme velmi vděčni za distribuci a propagaci letáčků na námi pořádané přednášky. Taktéž barevný tisk letáčků by nám byl velice nápomocný.
Jakákoliv finanční pomoc je vítaným zdrojem.

Waldorfské třídy zajišťují pro své žáky ranní a odpolední družinu a volnočasový klub. Doba družiny a klubu je stanovená po dohodě s rodiči a odpovídá jejich potřebám.

 


 

Provozní doba

Družina a volnočasový klub se poskytují ve školní dny. Ranní družina a klub otevírají v 6:45 a končí v 7:55, v 8:10 si děti přebírá paní učitelka a odvádí do třídy na vyučování. Odpolední družina a klub začínají po obědě dle rozvrhu tříd a končí v 16:30.
Činnosti družiny a volnočasového klubu

V době od 13:30 do 15:00 probíhají pravidelné aktivity, často děti chodí ven a jsou mimo školní prostory. Proto je potřeba děti vyzvednout buď před nebo po tomto bloku.

Vychovatelky

Michaela Waldhauserová

Marta Ježková

Platby

 


Platba školní družiny (administrativa ZŠ Kaplického)

Variabilní symbol má každé dítě přidělený svůj (získá od hlavní družinářky - kontakt druzinawaldorf@seznam.cz)
Číslo účtu ZŠ Kaplického: 5470132/0800
Částka 1000,- Kč na první pololetí se hradí do konce září, částka 1500,- Kč na druhé pololetí se hradí do konce ledna. Doporučujeme uhradit obě částky (2500,-Kč) dohromady na celý školní rok.

 

Vnitřní školní řád družiny najdete zde. V tištěné podobě je také k nahlédnutí na nástěnce ve školní družině.


Platba školního klubu (administrativa spolku rodičů WIL)

Variabilní symbol má každé dítě přidělený svůj (získá od zástupce spolku WIL - kontakt info@waldorfsketridyliberec.cz)
Číslo účtu spolku WIL: 2900585023/2010
Částka 1000,- Kč na první pololetí se hradí do konce září, částka 1500,- Kč na druhé pololetí se hradí do konce ledna. Doporučujeme uhradit obě částky (2500,-Kč) dohromady na celý školní rok.

 

  • Dítě přihlášené do družinky, přichází/odchází podle časového režimu uvedeném v zápisovém lístku.
  • Družinku dítě nesmí svévolně opustit bez písemné omluvy rodičů nebo zákonných zástupců.
  • Mimořádný (výjimečný) odchod musí být podložen písemně (ne telefonicky) – k tomu slouží sešit u paní vychovatelky.
  • Svačina – je vhodná v případě, že je dítě v družince až do 16:30.
  • Vlastní hračky do družinky nejsou vhodné – NENOSIT!
Věci na pobyt venku

-          všechny věci (od spodního prádla po bundu) budou podepsané a vložené do vaku či tašky, která bude viset v šatně na háčku se jménem konkrétního dítěte.

-          Věci vhodné na ven (které se mohou zašpinit): tepláky nebo kalhoty, mikina, bunda (větrovka či softshellka), tenká čepice (během podzimu), gumáky či jiná nepromokavá obuv, v zimě pak rukavice, šála nebo nákrčník, čepice, zateplená bunda s kalhotama, nepromokavé boty.

-          Náhradní věci: spodní prádlo, ponožky, tričko (dl. + kr.rukáv), tepláky (legíny).

V zájmu rodičů je, aby dítě nosilo do družinky věci na převlečení, protože vychovatelky nemohou ručit za poškozené nebo ušpiněné oblečení při aktivitách venku či výtvarných činnostech.

 

 

Vážení rodiče, žádáme o podporu a dodržování zákazu telefonování učitelům po dobu jejich přímé vzdělávací nebo výchovné práce s dětmi. Pedagogové a vychovatelky se vám opravdu nemohou věnovat, neboť právě mají na starost vaše děti. Telefonování výrazně ovlivňuje pedagogickou činnost a může ohrožovat  bezpečnost dětí. Děkujeme za pochopení.

 

Kontakt

Kontakt na družinu je druzinawaldorf@seznam.cz.

Email prosím nepoužívejte na omlouvání dětí nebo k řešení věcí vyžadujících rychlou reakci. Máte-li dotaz, na který jste zde nenašli odpověď, neváhejte nás kontaktovat.

 

 

Ico Waldorfské třídy Liberec
odloučené pracoviště ZŠ Kaplického
působiště budova E, TUL v Liberci, Studentská 1292/4, Liberec - Staré město
Ico info@waldorfsketridyliberec.cz
Vychovávat lidi, kteří jsou schopni vnímat všechno, co se děje ve světě, kteří mohou každého dne, vidí-li něco nového, své pocity, své úsudky vyvíjet podle této novosti. Nesmíme vychovávat lidi spokojené se sebou, uzavřené do svého nitra, nýbrž musíme vychovávat lidi, kteří mohou svobodně a otevřeně předstupovat před svět a kteří mohou svobodně a otevřeně jednat ve smyslu toho, co je prospěšné světu.

Rudolf Steiner

NAŠE ŠKOLAIcoKALENDÁŘ AKCÍIcoAKTUALITYIcoPODPOŘTE NÁSIcoKONTAKT © Waldorfské třídy Liberec, Designed and developed by 5Q